W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

jan, Greków i Rzymian. Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel ? poprawa wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła

W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

Natomiast w 1978 roku w Mediolanie

Początków medycyny estetycznej należy doszukiwać się jeszcze w starożytności ? w czasach powszechnego kultu piękna w cywilizacjach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel ? poprawa wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji. Za jej ojca uważa się endokrynologa francuskiego pochodzenia Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył ? pierwsze tego typu ? Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Podobne towarzystwa powstały dwa lata później w innych krajach. Natomiast w 1978 roku w Mediolanie utworzono pierwszą placówkę naukową, która wprowadziła medycynę estetyczną jako przedmiot akademicki na tamtejszym uniwersytecie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Popraw wygląd i samopoczucie

Salon kosmetyczny to doskonałe miejsce na to, aby poczuć się lepiej i poprawić sobie samopoczucie. W takim salonie możemy wykonać różne zabiegi na twarz i ciało, dzięki którym je zregenerujemy, odnowimy czy odmłodzimy. Zabiegi takie mają różny charakter. Warto pod tym względem polegać na wiedzy i umiejętnościach specjalisty, który pomoże nam dobrać najlepsze zabiegi do naszych potrzeb. Może okaże się w naszym przypadku niezbędny peeling, a może będzie potrzebny zabieg laserowy, czy z użyciem konkretnych preparatów. W profesjonalnym salonie kosmetycznym możemy wykonać większość zabiegów, na które mamy zapotrzebowanie. Jeśli dodatkowo chcemy poprawić sobie samopoczucie warto odwiedzić fryzjera, który pomoże nam zadbać o urodę.


Dermatologia - co bada i czym sie zajmuje?

Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu. Dermatologia obejmuje:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia