Ustawodawstwo - nowe prawa

nowej ustawy konsument ma dwa tygodnie na zwrot zakupionego towaru. Mówiło się o tym, że to zabije e-handel, że pojawią się nieuczciwi klienci, że to furtka dla cwaniaczków i oszustów. Jednak czy tak się stało? Jakoś nie huczy w

Ustawodawstwo - nowe prawa prawnik Tychy
Jeżeli szukasz pomocy prawnej, dobrze trafiłeś. Dowiedz się więcej klikają tutaj =>

Skutki zmiany ustawy

Jakiś czas temu zmieniło się prawo odnośnie robienia zakupów przez internet. Według nowej ustawy konsument ma dwa tygodnie na zwrot zakupionego towaru. Mówiło się o tym, że to zabije e-handel, że pojawią się nieuczciwi klienci, że to furtka dla cwaniaczków i oszustów. Jednak czy tak się stało? Jakoś nie huczy w mediach o nagłej fali bankructwa właścicieli e-sklepów. Może nawet jest wręcz przeciwnie - ludzie chętniej robią zakupy przez internet, ponieważ mają więcej praw, niż przy tradycyjnych zakupach. Jak zwykle - panika była zdecydowanie na wyrost. Co prawda w pewnością zdarzają się sytuacje, gdzie ktoś kupuje coś z zamiarem zwrotu. Wychodzi jednak na to, że to wyjątki.


Dobry prawnik

Stając przed różnymi problemami prawnymi często zastanawiamy się w jaki sposób wybrać właściwą do ich prawidłowego rozwiązania kancelarię. Rynek jest nimi przepełniony, a nam zależy na szybkim i dokładnym przeanalizowaniu sytuacji i zaproponowaniu mądrego zachowania w konkretnych i naglących nas okolicznościach. Odpowiedź nie może być jednoznaczna, bo wiele zależy od zróżnicowanych czynników. Ważnym będzie czas jakim dysponujemy, złożoność sprawy, środki finansowe i preferowana specjalizacja prawników. Rozważając jednak dostępne możliwości podejmiemy właściwy wybór, a to przełoży się na satysfakcjonujące zakończenie. Niekoniecznie musimy sięgać od razu po najbardziej znane i najdroższe kancelarie. Oczywiście nie ma reguły, ale mniejsze miejsca tego typu są dziełami młodych i ambitnych osób, które chcą się wybić, więc świadczą usługi jak najlepiej potrafią. Czasem takie świeże spojrzenie będzie czymś lepszym niż rutynowe podejście do kolejnego takiego na pozór samego zlecenia.


Kompetencje radcy prawnego:

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym, która polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego określa ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych1. Radcowie prawni zorganizowani są na zasadach samorządu zawodowego. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny