Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

y oferują najwyższą jakość, a przede wszystkim to, że oferowane przez takie zakłady produkty spełniają standardy, jeśli chodzi o czystość i sterylność. Przy przeprowadzaniu zabiegów kosmetologicznych jest to jeden z najważniejszyc

Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

Specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w kosmetologii

Wiele urządzeń wykorzystywanych w gabinetach kosmetologicznych pochodzi ze sklepów z wyposażeniem medycznym. Takie sklepy oferują najwyższą jakość, a przede wszystkim to, że oferowane przez takie zakłady produkty spełniają standardy, jeśli chodzi o czystość i sterylność. Przy przeprowadzaniu zabiegów kosmetologicznych jest to jeden z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę. Urządzenia wykorzystywane w kosmetologii co prawda są często dość niewielkich rozmiarów, ale nie oznacza to, że są tanie. Większość z nich, jak na przykład specjalistyczny aparat do zamykania naczynek, to dość znaczny koszt i obciążenie finansowe dla kupującego. Nic więc dziwnego, że na takie wyposażenie mogą sobie pozwolić tylko dobrze prosperujące gabinety kosmetologiczne.


Czynniki fizyczne używane do dezynfekcji

Czynniki fizyczne używane do dezynfekcji:

Para wodna ? do dezynfekcji wcześniej oczyszczonego sprzętu, odzieży, unieszkodliwiania odpadów, używa się pary wodnej w temperaturze 100?105 °C pod zmniejszonym ciśnieniem (0,45?0,5 atm). Pary wodnej pod normalnym ciśnieniem używa się do odkażania m.in. wyposażenia sanitarnego.
Promieniowanie ? do odkażania używa się promieni UV o długości fali 256 nm, które niszczą drobnoustroje w powietrzu i na niezasłoniętych powierzchniach.

Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji:

czwartorzędowe sole amoniowe,
alkohole, np. alkohol etylowy, alkohol izopropylowy,
aldehydy, np. formaldehyd, aldehyd glutarowy,
związki fenolowe, np. krezol, rezorcynol,
biguanidy, np. chlorheksydyna,
związki metali ciężkich, np. srebra, miedzi, rtęci,
związki halogenowe, np. jodyna, chloramina, jodofory,
fiolet krystaliczny (barwnik), mleczan etakrydyny (Rivanol),
utleniacze ? nadtlenki, np. H2O2 lub nadmanganiany, np. nadmanganian potasu,
tenzydy, np. mydła,
kwasy i zasady.

Im dłuższy jest czas działania i im wyższe stężenie środka dezynfekcyjnego (z wyjątkami), tym większa część drobnoustrojów zostanie zniszczona. Ze względu na to, iż środki chemiczne zwykle nie działają w środowisku suchym, ważny jest również stopień ich wilgotności, co jest szczególnie istotne w dezynfekcji powietrza.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynfekcja


rodzaj rękawiczek

Rękawiczki medyczne ? rodzaj rękawiczek używanych w celu zmniejszenia liczby zakażeń, głównie w opiece zdrowotnej. Ich zakładanie jest przykładem zachowywania zasad aseptyki.
Obecnie używa się właściwie wyłącznie rękawiczek jednorazowego użytku. Najczęściej stosowane są niejałowe rękawiczki lateksowe o różnych rozmiarach, od których się jednak odchodzi ze względu na coraz częstsze przypadki alergii. Alternatywą są rękawiczki winylowe oraz nitrylowe.

Rękawice chirurgiczne to sterylny wariant rękawiczek medycznych. Są one profilowane (nieco inaczej wygląda rękawica dla prawej i lewej dłoni) i przechowywane w oddzielnych opakowaniach z ograniczoną datą ważności. Ich zakładanie wymaga pewnych umiejętności, aby nie dotknąć (i potencjalnie nie zakazić) zewnętrznej części rękawiczki. Używa się ich podczas niektórych zabiegów inwazyjnych ? na przykład operacji czy cewnikowania pęcherza.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne