Kwestia stomatologii, fakty i mity

elu pacjentów, jednak sama obsługa dużej poradni dentystycznej musi być bardzo dobrze zorganizowana. Dlatego przyjmują w niej naprawdę dobrzy specjaliści z praktycznie wszystkich dziedzin stomatologicznych, a wobec tego duża p

Kwestia stomatologii, fakty i mity

Prowadzenie dużej poradni dentystycznej

Prowadzenie dużej poradni dentystycznej rządzi się swoimi prawami. Trzeba przyznać, że duże poradnie dentystyczne przyjmują codziennie bardzo wielu pacjentów, jednak sama obsługa dużej poradni dentystycznej musi być bardzo dobrze zorganizowana.

Dlatego przyjmują w niej naprawdę dobrzy specjaliści z praktycznie wszystkich dziedzin stomatologicznych, a wobec tego duża poradnia dentystyczna musi posiadać bardzo dobry system kolejkowania, aby pacjenci nie musieli zbyt długo czekać na wykonanie u nich jednej z usług dentystycznych. Osoby pracujące w rejestracji starają się w bardzo sprawny sposób obsługiwać wszystkich pacjentów i stwarzają im możliwość korzystania z różnych form rejestracji do dentysty.


Chirurgia stomatologiczna

Trzeba przyznać, że chirurgia stomatologiczna stale się rozwija. Dzięki temu zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologicznego stoją na naprawdę wysokim poziomie. Oprócz tego są one ogólnie dostępne i wykonywane u osób w praktycznie każdym wieku.

Z usług stomatologicznych można korzystać zarówno w dużych przychodniach stomatologicznych, jak i w przychodniach prowadzonych przez jednego stomatologa, który zajmuje się prowadzeniem działalności stomatologicznej. Istnieje także możliwość dokonania wyboru takiego chirurga stomatologicznego, który przyjmuje prywatnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że koszty usług przez niego wykonywanych mogą być dosyć wysokie. Dlatego wiele osób korzysta z bezpłatnych usług wykonywanych przez chirurga stomatologicznego.


O protetyce stomatologicznej w Wikipedii

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna