Szukasz ciekawego wykończenia na ściany w Twoim pokoju? Co powiesz na listwy ozdobne? Zajrzyj tutaj:

Styl klasyczny - materiały

listwy ozdobnelistwy ozdobne
Styl ten wyraża się również przez wybór stonowanych barw ? w palecie brązowej, beżowej, kremowej, ale także bieli czy szarości ? dotyczy to głównie ścian i mebli.
W przypadku tkanin gama barw poszerza się o kolor niebieski, turkusowy, zielony.

Złoto i srebro stosuje się raczej w małych dawkach, aby uniknąć efektu jarmarczności.

Wybiera się naturalne, solidne i dobre jakościowo materiały, takie jak szlachetne gatunki drewna, kamień, perskie dywany, skóra.
Istotną rolę w budowaniu klimatu wnętrza odgrywają także tkaniny i tapety, najczęściej w jasnych, pastelowych kolorach i w drobne, nienarzucające się wzory.Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html

Architektura i historia - cechy klasycyzmu

stosowanie porządków architektury antycznej projektowanie ulic, dzielnic, miast w nowym stylu wzorowanie się na starożytnych budowlach greckich i rzymskich oraz na niektórych budowlach odrodzenia; kopiowanie elementów architektury starożytnej; budowle wznoszone na planie zwartym, koła lub prostokąta; stosowanie kolumnad i kolumnowych portyków ze zwieńczeniem w kształcie tympanonu; pilastrów, dużych okien; tympanon przeważnie dekorowany płaskorzeźbą; dążenie do uzyskania efektu harmonii, zrównoważonej kompozycji, stosowanie symetrii; w opozycji do baroku przeważają fasady o liniach prostych bez wygięć i skrętów; oszczędne stosowanie zdobnictwa; jeżeli się pojawiają, są to uskrzydlone postacie lwów z ludzkimi głowami, orły, wieńce, wazony, girlandy z róż, kokardy, hełmy, tarcze, skrzyżowane sztandary nawiązujące do tradycji cesarstwa rzymskiego; rozwój budownictwa użyteczności publicznej, takiego jak: urzędy, teatry, szpitale, szkoły, zakładane wówczas muzea; pałace ? duże, niskie, wydłużone, na planie prostokąta z wysuniętą częścią środkową ozdobioną portykiem; we wnętrzach wielkie, podłużne, jasne sale, chętnie malowane na biało, płaskie sufity; okna duże, kwadratowe; kościoły ? często budowane na planie koła i prostokątu, przykryte kopułą.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_klasycystyczna

Jak osiągnąć sukces w biznesie ? pomysł na biznes

Okazuje się, że współcześnie niewiarygodnie wiele osób poważnie myśli o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, co wynika z kilku faktów.
Przede wszystkim, pozwala ona zarobić znaczne więcej w ciągu miesiąca, aniżeli tradycyjny etat.
Ponadto, właściciel firmy ma pełną autonomię w podejmowaniu decyzji zawodowych.

Niestety, ale znalezienie takiej branży, w której działa niewiele firm w porównaniu do popytu graniczy z cudem.

Sztukateria może być szansą dla odważnych młodych biznesmenów, którzy nie boją się inwestować pieniędzy w nietypową działalność gospodarczą.
W dzisiejszych czasach stosunkowo wiele osób pragnie udekorować swoje wnętrza właśnie przy wykorzystaniu tej techniki. .

Widok do druku:

listwy ozdobne

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: