Dobra alternatywa dla kanalizacji

alne właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, tylko czy pamiętamy o tym na co dzień? W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastr

Dodane: 02-09-2016 19:20
Dobra alternatywa dla kanalizacji biopreparaty

Deficyt wody w Polsce

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez wody nie istniałoby życie na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, tylko czy pamiętamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Dywany kiedyś i dzisiaj

Przez wiele lat ręcznie robione dywany były domeną tylko najbogatszych i posiadane takiego dywanu stanowiło swego rodzaju przesłanie o stanie majątkowym właściciela. Od XIX wieku powstawało coraz więcej zakładów produkujących dywany, przez co stawały się one coraz tańsza i szerzej dostępne.

Dzisiaj praktycznie każdy dywan dostępny na rynku jest tkany maszynowo, więc traci nieco na pewnych walorach rękodzieła, które zawsze jest w cenie. Co prawda zostało kilka firm produkujących dywany ręcznie i to właśnie one w dzisiejszych czasach stają się znowu coraz bardziej popularne.


Kwestia ekologii

Obecnie sprzęt AGD jest dość energooszczędny. Dotyczy to również urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej toksycznych dla środowiska, są proszki do prania. Znajdują się w nich między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.